Онлайн-трансляції

Куди вигідніше збувати урожай, радились аграрії з Буковини, Молдови та Болгарії

 

У День працівника сільського господарства майже сотня аграріїв Буковини, Молдови та Болгарії на спеціальному семінарі радились, чим краще обробляти урожай, де вигідніше купувати хімікати та куди збувати продукцію.
- Ми хочемо, аби люди знали, які є нові технології, нові заміри та аналізи ґрунту, де можна дешевше купити солярку для аграріїв, - зазначив Іван Мурару, організатор семінару для аграріїв.
Пан Василь декілька років вирощує різні сорти яблук. Каже, ринок збуту в Україні перенасичений, а через війну в державі віддавати продукцію на експорт, як раніше, стало в рази важче.
- Росія закрита, Білорусь не приймає. Збуту немає, реалізації немає. Яблука здешевшали. А виростити його, зібрати і зберегти в сховищах вартує немалих грошей, - наголосив Василь Николайчук, фермер.
Тож доводиться максимально знижувати ціну на яблука. А відтак колись успішний бізнес, каже, перетворився на виживання.
Схожі проблеми з реалізацією яблук і в аграріїв із Молдови. Кажуть, покупець став надзвичайно вимогливим. Селекціонери постійно виводять нові сорти. До того ж, щоб продати фрукти за кордон, вони повинні мати ідеальний вигляд.
- Цьогоріч навесні були заморозки і продукція не така якісна, як ми очікували. Добре, що беруть хоч на сік. Ціна більш-менш влаштовує. Ну хоч щось, - сказав Дмитро, аграрій із Молдови.
Скаржаться сільгоспвиробники і на якість та вартість хімікатів. Запропонувати свої товари на семінар приїхали виробники українських добрив. Запевняють, що їхня вітчизняна продукція не поступається якістю закордонним препаратам. Зате ціна в рази нижча.
- Думають, якщо українська фірма, то вона може не відповідати тим високим стандартам, як-от закордонний препарат. Але наші аналоги не гірші, - запевнив Іван Мурару, організатор семінару для аграріїв.
- Фірма "Укравіт", фірма "Альфа Хімгруп", фірма "Світязь" та інші фірми нашого виробника здатні конкурувати з європейськими фірмами, - зазначила Сільвія Мурару, організаторка семінару.
Подібні семінари, вважають учасники, допоможуть краще познайомитись з українським виробником та зменшити витрати аграріїв на обробку урожаю. 

    22.11.2016
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід