Великі золотовалютні резерви роблять Україну більш незалежною від траншів МВФ — Мінекономіки

Накопичені рекордні за останні 7 років золотовалютні резерви України роблять українську економіку більш стійкою та незалежною, у тому числі від траншів Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Водночас він відзначив, що, попри великий рівень резервів, Україні потрібно продовжувати співпрацю з МВФ, зокрема в політичному сенсі.

«Високий рівень резервів робить українську економіку більш стійкою та незалежною, в тому числі від траншів МВФ. В той же час репутація української економіки серед інвесторів залишається неідеальною. Це означає, що на сьогодні роль програми МВФ стає більш політичною ніж економічною — існування програм переконує міжнародних та внутрішніх інвесторів у відповідальності економічних політик уряду», — повідомив Милованов.

Для того, аби остаточно завершити програми МВФ Україні потрібно підняти свій кредитний рейтинг, вважає Милованов. На думку міністра, це дозволить повернути довіру інвесторів та залучати зовнішнє фінансування на вигідних умовах «без сертифікації МВФ».

За даними Нацбанку, станом на початок 2020 року золотовалютні резерви України складали 25,3 мільярда доларів.

Довідка

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.

Реклама

Залишити коментар