Онлайн-трансляції

Чому буковинки стали частіше хворіти на онкологію статевих органів та де можна обстежитися всією сім’єю? (ВІДЕО)

 

Народжують менше, а хворіють частіше. За останні роки на Буковині значно погіршилась демографічна ситуація. Медики констатують: не надто дбають про своє репродуктивне здоров’я і чоловіки.
За останні два роки буковинки стали народжувати менше. Нині населення області становить 906 тисяч осіб, більше його половини - жінки. Незначна кількість і дівчат-підлітків.
- Це маленька цифра, це малий відсоток. І тому закономірно, що з такою кількістю підлітків жіночої статі у нас щороку на найближчі роки кількість пологів, звичайно, буде меншою, - сказала Оксана Андрієць, директорка Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
Зменшилась за останній час, відповідно, і кількість новонароджених. Буковинки почали частіше хворіти на рак статевих органів, каже Оксана Андрієць.
- Рак жіночих статевих органів посідає перше місце та складає 25%, на другому місці - це онкологія органів травлення і на третьому місці - це органи дихання, - повідомила Оксана Андрієць, директорка Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
Часто жінки з раком шийки матки звертаються до лікаря занадто пізно. Своєчасне обстеження дало б можливість попередити або виявити онкологічне захворювання на ранній стадії, кажуть у департаменті. Та для створення здорової сім’ї здоров’я лише жінки недостатньо, багато залежить і від чоловіків.
- Репродуктивне здоров’я має дві складові частини: як жіноче репродуктивне здоров’я, так і чоловіче репродуктивне здоров’я. Я чому хочу це зауважити, тому що кількість чоловічого безпліддя у нас в області, як і в цілому в Україні - це досить немалі цифри, - наголосила Оксана Андрієць, директорка Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
Пройти повне якісне обстеження і чоловіки, і жінки можуть на базі центру планування сім’ї. Його на Буковині відкрили ще 20 років тому, коли різко почала погіршуватися демографічна ситуація.
- Де можна було б зробити обстеження сімейної пари, було прийнято рішення зробити це в діагностичному центрі. Крім того, служба нашого центру працює по області, не тільки там. У кожному закладі, у кожній центральній районній лікарні є такі кабінети планування сім’ї, - зазначила Яна Марфіна, керівниця відділу планування сім’ї обласного медично-діагностичного центру.
Обстежуватися радять усім членам родини, незалежно від віку. І робити це рекомендують регулярно. 

    11.05.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід