Депутат Чернівецької обласної ради Дмитро Павел закликав створити в області Румунський район

Депутат Чернівецької облради Дмитро Павел заявив про необхідність в межах Герцаївського району створити румунську громаду і адміністративно оформити район як Румунський.

Про це повідомляє видання “Ведомости“.

Його пропозицію підтримав керівник Румунської спільноти України Іван Попеску, який також висловився про необхідність створення в Україні міністерства у справах національностей.

Чернівецький регіон є багатонаціональним, що дозволяє йому налагоджувати відносини з ЄС, стверджує політик. У Чернівецькій області компактно проживають румунські і молдовські національні меншини, які прагнуть зберегти свою історію і культуру.

“На території Чернівецької області серед районів, які є переважно румуномовними або де проживає велика кількість етнічних румунів – це Сторожинецький, Глибоцький, Новоселицький, частково Хотинський. Але Герцаївський район переважно румуномовний. Останній перепис в 2001 році показав, що там на 95% румуномовне населення . тобто такий район де-факто є, він повністю румуномовним, навчання проводилося в школах румунською та українською. Треба підкреслити, що стереотипи, що навчання проводилося на румунською, тому діти не володіють українською – абсолютна неправда. Фактично даний район – найменший район Чернівецької області та абсолютно румунський. Тому його жителям необхідно самовизначитися як румуни і створити громаду в межах району і, глобально кажучи, адміністративно і політично оформляти його як Румунський “, – заявив Павел.

Він зазначив, що в Герцаївському, Глибоцькому та Сторожнецькому районах Чернівецької області в більшості проживає румунське населення, на їх основі всередині кожного району необхідно створити румунські територіальні об’єднання громадян. При цьому пропозиції об’єднати румунський район з українським для створення ОТГ порушить комунікацію і історичні особливості регіону.

“При формуванні ОТГ, колись йшли розмови про міжрайонне формування ОТГ, тобто якщо взяти населення з двох районів і спільно збирати, але це відпало. Тому що була поставлена задача – формувати ОТГ в межах районів, розривати райони.Тоді були певні розмови, що ось румунський Герцаївський район його об’єднувати наприклад з Глибоцьким, з поселенням Глибока, де проживають українці. Це було б неправильно “, – вважає Павел Дмитро.

Ситуація дозволяє румунам регіону вільно відвідувати Румунію, працювати і отримувати європейську освіту. Важливо враховувати етнічні та культурні особливості при розробці та затвердженні планів тергромад Чернівецькій області. За словами:

“Міністерство національностей – центральний орган влади, головна функція якого – координація з іншими різними міністерствами і відомствами, в чиїй компетенції знаходяться питання, пов’язані з міжетнічними / національними відносинами і.т.п. Місцеві адміністрації повинні забезпечити програму національно-культурного розвитку корінних народів і національних меншин, для чого здійснюється активна координація з даними міністерством. Створення міністерства у справах національностей для врахування інтересів всіх народів, які проживають в Україні дозволить наблизити нашу країну до європейських цінностей і вирішити проблеми міжнаціональних взаємин. Україна стане на крок ближче до Європейського союзу якщо буде ввести діалог з національними меншинами, а не боятися їх ініціатив “, – зазначив керівник Румунської спільноти України Іван Попеску.

Реклама

Залишити коментар