На підконтрольну територію України повернули сім’ю із двома дітьми

З тимчасово захопленого міста Гола Пристань Херсонської області на підконтрольну Україні територію виїхала родина з 12-річним хлопчиком та 5-річною дівчинкою.

Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграмі.

У будинок українців тричі приходили російські військові з обшуками, а на прохання здійснювати огляд без автоматів, щоб не лякати дітей, отримували відмову.

За словами Лубінця, жителі Голої Пристані мають проукраїнську позицію, а підлітки мають сміливість навіть її озвучувати, однак росіяни виводять їх у поле та стріляють біля голови, аби залякати.

Чимало жителів міста постраждали від підриву загарбниками Каховської ГЕС. З їхніх слів, коли відійшла вода, у місті виявили понад 1 тисячу тіл загиблих, багато кого досі не можуть знайти.

“Живучи у постійному страху, сім’я не випускала дітей із двору. А після незаконних «виборів», які проводилися під примусом і обстрілами, сусід-колаборант повідомив, що «нова влада» позбавлятиме батьківського піклування дітей, які не ходять у російську школу”, – зазначив Лубінець.

Тож аби син продовжив здобувати українську освіту, а донька пішла в 1 клас до української школи, батьки намагалися виїхати чимшвидше.

За словами уповноваженого, це було складно через брак коштів, адже тато дітей принципово не влаштовувався на роботу до загарбників, а заробляв гроші, допомагаючи жителям міста.

Родині вдалося виїхати. Вона вже побувала у Центрі захисту прав дитини, де з ним поспілкувалися психологи, слідчі, партнери, представники державних органів, які готові допомогти сім’ї дати старт для початку нового життя.

Діти вже отримали планшети, тож зможуть здобувати знання у зручний спосіб. Також їм допоможуть влаштувалися у школу, обрати гуртки та за необхідності отримувати психологічну допомогу.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар