Із Сектора Гази вийшли ще 11 українців — посол

З території Сектора Гази евакуювали вже 214 українців. У ніч проти 11 листопада з анклаву вийшли ще 11 українців.

Про це розповів посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук в етері телемаратону.

За його словами, в аеропорту Каїра, столиці Єгипту, вже пройшли реєстрацію приблизно 160 громадян України та Молдови, які найближчим часом відлетять першим евакуаційним рейсом до Кишинева. 

Загалом посольство отримало приблизно 360 звернень від українських громадян із Сектора Гази, додав Корнійчук. Проте  ізраїльська і єгипетська сторони погодили українським дипломатам лише 229 дозволів.

Як пояснив посол, однією з проблем є те, що ще не всі громадяни, які подалися на евакуацію, прибули на південь Гази до пункту пропуску Рафах, що кордоном із Єгиптом.

Корнійчук також зазначив, що до України про допомогу з евакуацією своїх громадян зверталися дипломати зі Швейцарії, Угорщини, Болгарії та Польщі.

Україна розпочала евакуацію своїх громадян, які перебувають в Ізраїлі та Секторі Гази, після загострення воєнних дій.

Перший рейс відбувся 14 жовтня. Тоді з Тель-Авіва до Бухареста вилетіли 207 громадян України, зокрема 63 дитини. Другий евакуаційний борт зі 155 громадянами України вилетів з Ізраїлю 16 жовтня. Того самого дня відбувся і третій евакуаційний рейс зі 74 українцями на борту. Учетверте з Ізраїлю чартерним рейсом до Румунії відлетіли 79 громадян України.

Тим часом ситуацію в Секторі Гази посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук назвав «абсолютно неконтрольованою». За його словами, інформацію про стан справ в анклаві, зокрема про загиблих і поранених українців, посольство отримує тільки через кількох активістів української громади. 

Про першу групу українців із 43 людей, яких вивезли з Сектору Гази, стало відомо 8 листопада. Також Україна евакуювала 36 громадян Молдови.

Станом на 31 жовтня, за даними МЗС, у Секторі Гази загинули четверо українців, троє з них — діти.

Реклама

Залишити коментар