9 вересня приблизно за 2,5 км на південний схід від румунського населеного пункту Плауру, розташованого на березі Дунаю, виявили нові фрагменти безпілотника. схожого на ті, які використовує росія.
Про це повідомляється на сайті Digi24.
Після отримання інформації від місцевої влади фрагменти безпілотника знайшли військовослужбовці Військово-морських сил Румунії. Зараз військові охороняють місце виявлення фрагментів, які планують відправити на технічну експертизу.
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що виявлення нових фрагментів безпілотника свідчить про неприйнятне порушення повітряного простору Румунії, що створює реальні ризики для безпеки румунів, які проживають у цьому районі.
“Я знову твердо засуджую неодноразові напади росії на українське населення та цивільну інфраструктуру, в тому числі на українські порти на Дунаї, поблизу кордону з Румунією. Ці напади, глибоко невиправдані, порушують норми міжнародного права, є воєнними злочинами Ідентифікація сьогодні румунською владою на території Румунії, неподалік від кордону з Україною, нових фрагментів безпілотника, подібного до тих, які використовує російська армія, свідчить про абсолютно неприйнятне порушення суверенного повітряного простору Румунії, держави-союзника НАТО, з реальними ризиками для безпеки румунських громадян у цьому районі. Я рішуче засуджую цей інцидент, спричинений нападами росії на українські порти на Дунаї!” — заявив румунський президент.
На протилежному від населеного пункту Плауру, поруч з яким знайшли фрагменти безпілотника, березі Дунаю розташоване українське місто Ізмаїл та Ізмаїльський морський торговельний порт.
Йоганніс повідомив, що провів розмову з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом та “поінформував його про нові події”. За словами румунського президента, у відповідь Столтенберг запевнив його у підтримці союзників по НАТО, про яку свідчить нещодавнє рішення США збільшити присутність американських винищувачів F-16 у країні.
“Румунія дуже добре захищена і має найсильніші гарантії безпеки за всю нашу історію”, — запевнив румунський президент.
Нагадаємо, у ніч на 4 вересня росія масовано атакувала БПЛА “Shahed” південь України.
За даними українських прикордонників, дрони-камікадзе виробництва Ірану впали і здетонували також на території Румунії — країни, яка є членом НАТО.
Про це заявляв, зокрема, представник українського Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.
Повітряні сили України повідомили, що вночі було збито 23 із 32 шахедів, влучання зафіксовано в Одеській і Дніпропетровській областях. росія знову цілилася по інфраструктурі Ізмаїльського району Одеської області, який межує з Румунією.
У Міноборони Румунії спочатку «категорично спростували» інформацію про падіння уламків. За даними міністерства, засоби нападу, використані рф, “жодного разу не створювали прямих військових загроз національній території або територіальним водам Румунії”.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба після цього заявив, що Україна має фотодокази падіння шахедів на території Румунії.
6 вересня міністр національної оборони Румунії Ангел Тілвер визнав, що частини запущеного росією по Україні дрона впали на території його країни. Того ж дня Бухарест почав розслідування і повідомив про інцидент Північноатлантичному альянсу. Президент Румунії Клаус Йоганніс назвав падіння уламків “серйозним порушенням суверенітету”.
Країни-члени НАТО висловили «рішучу солідарність» із Румунією, їхню заяву опублікував посол Румунії при НАТО Дан Некулеску.
Однак генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 7 вересня заявив, що Альянс не бачить жодних ознак навмисної атаки Росії на Румунію.