У Новодністровську відбулася акція на підтримку місцевої ОТГ (відео)

У Новодністровську жителі місцевої ОТГ обурені ситуацією, яка склалася у зв’язку зі змінами до Перспективного плану формування територій Чернівецької області. 11 травня вони вишли на пікет.

Люди стурбовані своїм майбутнім, адже, як відомо, за поданням Чернівецької ОДА села, які у 2016 році проголосували за приєднання до Новодністровська, тепер входять до Сокирянської ОТГ, а місто залишається одне.

Присутні на акції протесту обурювалися діями Чернівецької ОДА. Адже планом, який подала обласна влада до Кабміну повністю перекреслюється ідея децентралізації наближення послуг та утворення спроможних громад, кажуь новодністровці. Урешті, нехтується думка людей – мешканців сіл, які прагнуть бути однією громадою із Новодністровськом, тому що це набагато зручніше. Жителі придністровських сіл працюють та отримують послуги у місті енергетиків, тут вчаться їхні діти, вони тут отримують медичні та соціальні послуги.

 

Раніше Асоціація міст України звернулася до Кабінету Міністрів з проханням відпрацювати з Чернівецькою ОДА наступний формат спроможних територіальних громад:

Сокирянська ОТГ у складі: м.Сокиряни та Вітрянської, Волошківської, Гвіздовецької, Коболчинської, Кулішівської, Михалківської, Сербичанської сільських рад;

Вашковецька ОТГ у складі: Вашковецька, Братанівська, Грубнянська, Корманська, Лопатівська, Олексіївська, Романковецька, Селищанська, Шебутинецька, Шишковецька сільські ради;

Новодністровська ОТГ у складі: міста Новодністровськ, Білоусівської, Василівської, Ломачинецької, Ожівської сільських рад.

Народний депутат України VII – VIII скликань Максим Бурбак заявив, що новий варіант перспективного плану Чернівецької області, який ОДА подала на затвердження уряду, Новодністровська об’єднана територіальна громада може оскаржити в суді.

За його словами, ухвалений на засіданні Кабміну новий перспективний план Буковини – не остаточний варіант, який був розроблений в обласній державній адміністрації.

“Прикро, що здоровий глузд і відповідність цього документу чинному законодавству не перемогли. Я гадаю, що Новодністровська міськрада має подавати в суд для оскарження рішення Кабміну в частині об’єднання у межах Сокирянського району. Тому що це суперечить методології, розробленої Кабінетом міністрів України, яку ми впроваджували після початку реформи децентралізації влади”, – заявив політик.

Також Максим Бурбак додав, що йому прикро, через те що  облдержадміністація ”пристала на позицію місцевих аграрних феодалів”.

“Краще почитати чинне законодавство. Адже чотири роки я дискутував з керівництвом Сокирянського району, з Василем Козаком. Тому що об’єднання, яке вони хочуть, тобто “один район – одна громада” суперечить самій меті децентралізації, тобто наближення послуги до кінцевого споживача”, – підсумував Бурбак.

Реклама

Залишити коментар