Міський голова Чернівців попередив про “сміттєву аферу”, яку придумали у виконкомі

У Чернівцях виконавчий комітет міської ради має намір відмовитися від послуг підприємства “Альтфатер-Чернівці”, яке займається вивезенням та утилізацією твердих побутових відходів на значній території міста.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив міський голова Чернівців Олексій Каспрук, пише molbuk.ua

Посадовець сказав, що у цієї компанії у 2021 році завершиться контракт з Чернівецькою міськрадою, проте виконавчий комітет намагається вже зараз “нагнати” це підприємство.

“Що таке фірма “Альтфатер-Чернівці”? Це дочірнє підприємство французької компанії Veolia, яка в десятках країн займається комунальним господарством. Скажімо, водоканал міста Бухарест вони взяли в концесію на 30 років під певні зобов’язання. Яке рішення приймається виконкомом у цій ситуації? Не зважати на договір, оголосити конкурс, Veolia з Чернівців – нагнати. Тобто, фірма, яка професійно цим займається, має з Чернівців піти”, – сказав Каспрук, додавши, що спроби це зробити у виконкому були й торік.

“Було звернення французького посольства до Кабміну. Сюди приїжджала людина, яка вела з Проданом перемовини про неприпустимість таких стосунків із серйозними іноземними структурами. Значить, “Альтфатера” немає, “Чернівціспецкомунтрансу” немає, конкурс проводиться виконавчим комітетом… Голова там Середюк, члени комісії – Бабюк і всі решта…”, – сказав міський голова.

Він назвав ризики такого рішення виконкомом Чернівців.

“Будемо мати із вивезенням сміття таку саму ситуацію, як і з так званими управителями, які сьогодні нібито обслуговують житловий фонд у Чернівцях. А насправді – у більшості випадків без надання будь-яких послуг намагаються “збити” з чернівчан гроші”, – повідомив посадовець.

За його словами, умови конкурсу на визначення підприємства, яке вивозитиме сміття, виконком “заточив під одну компанію”.

“Адже є вимоги, які жоден інший надавач послуг виконати не зможе”, – додав Олексій Каспрук.

Він додав, що у разі ухвалення цього рішення, в Чернівцях на 10 років може з’явитися приватний монополіст, на якого “ніхто не матиме впливу”.

“Буде точно, як зараз із управителями – коли дуже важко їх що-небудь змусити виконати. І чернівчани почнуть сплачувати за сміття по тому тарифу, який цей монополіст встановить. За десять років, гадаю, що прізвище міського голови, наприклад, зміниться. Але впливу на цього надавача послуг не буде ніякого. Скажуть платити 50 гривень за куб – будем платити 50 гривень за куб. Не заплатимо 50 гривень за куб, то влітку один місяць пересидимо з переповненими сміттєвими баками. Прибіжить мер чи секретар міськради і скаже: “Добре, ми готові по 50, тільки вивозьте сміття, бо нас люди тероризують”, – продовжив Олексій Каспрук.

“Я переконаний, що всі ці речі мають залишатися в сфері впливу муніципалітету”, – сказав міський голова.

Він нагадав, що в окремих депутатів міськради “інше бачення” з цього питання.

“У Василя Продана і Валерія Чинуша інше бачення. Вони вважають, що все має бути приватне. При чому, без всяких відкритих конкурсів. Все має бути приватне, і, напевно, їхнє. Нібито, це ефективніше”, – каже міський голова.

“Форма власності – це не запорука успіху. Якщо це не чистий і прозорий конкурс, якщо не допускаються туди такі компанії, які роблять цей бізнес у всьому світі, а запускаються свої “фірмочки” з беушними машинами, то будемо мати такий результат”, – зауважив мер Чернівців.

Реклама

Залишити коментар