Онлайн-трансляції

Додаткові робочі місця, новітнє обладнання та якісне медичне обслуговування отримають буковинці завдяки створенню госпітальних округів

 

У Чернівецькій області створили 3 госпітальні округи. Один із них буде і в Хотині.
- Створення госпітального округу - це є крок уперед. Тому що воно не скасовує попередніх профілактичних заходів на територіях, які будуть входити у ці округи, - зазначив Ростислав Мотринюк, головний лікар Хотинської ЦРЛ.
Створення госпітального округу дасть можливість покращити якість медицини у районному центрі, каже голова Хотинської райдержадміністрації.
- У цьому я бачу великий позитив, щоб наблизити послуги, щоб люди не їздили до обласної лікарні, а всі послуги отримали тут, у районному центрі, - наголосив Петро Допіряк, голова Хотинської РДА.
Та створення округу - лише перший крок. Для реалізації медичної реформи потрібно пройти ще довгий шлях змін. Тому слід добре розуміти, як саме втілювати реформу, каже народний депутат Максим Бурбак.
- Деколи бачення з печерських пагорбів трохи відрізняється від того, що є на місцях, - сказав Максим Бурбак, народний депутат України.
А на місцях переймаються фінансуванням.
- Це буде відповідний брак приміщень, в яких будуть розміщуватися ті чи інші структурні підрозділи, ну а також відповідне забезпечення апаратури, обладнання, які мають бути, згідно з табелем оснащення у тому чи іншому структурному підрозділі, - підкреслив Ростислав Мотринюк, головний лікар Хотинської ЦРЛ.
Перш за все треба розвивати інфраструктуру охорони здоров’я, пояснює нардеп. З цьогорічного бюджету вже передбачили кошти на добудову Хотинського пологового будинку.
- Передбачається фінансування щодо новітнього обладнання, повністю буде оснащено, будуть створені додаткові робочі місця. Але потрібно, щоб були фахівці, які зможуть працювати на новітньому обладнанні, - зауважив Максим Бурбак, народний депутат України.
Варто також вирішити питання, на базі якої лікарні буде центр госпітального округу. Поки сформувати центральну лікарню планують із Хотинської ЦРЛ. Тим паче, що мають можливість використати також приміщення відділення центру служби крові.
- Якщо створиться госпітальний центр, ми залишимося з роботою. Ми можемо забезпечувати 3 райони: Хотинський, Кельменецький, Сокирянський компонентами крові, які будемо заготовляти, які будемо відстежувати, контролювати і видавати на лікування закладам, які ми будемо обслуговувати, - пояснила Ірина Поліщук, старша медсестра.  

    05.05.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід