Онлайн-трансляції

У ратуші похапцем внесли на розгляд питання про повернення другої нитки газогону у розпорядження громади (ВІДЕО)

 

Днями нардеп Максим Бурбак зареєстрував електронну петицію щодо скасування рішення міськради про передачу другої нитки газогону у користування монополісту "Чернівцігаз". Її, нагадаємо, фактично подарували приватній фірмі 6 років тому.
- У 2011 році, після того, як було незаконно усунено міського голову Миколу Федорука, прорегіоналівською фірташівською більшістю у Чернівецькій міській раді, коли поклали незаконно призначеного секретаря Михайлішина, коли членом виконкому був його ляльковод Василь Продан, - заявив Максим Бурбак, народний депутат України.
Подібне рішення про повернення газогону громаді не так давно ухвалили в Мукачевому. Після того заговорили і про Чернівці. А сьогодні депутат-свободівець, який ніколи не був прихильником діяльності Максима Бурбака, раптом вирішив із голосу внести подібну пропозицію на негайний розгляд Чернівецької міськради. Щоправда, з дещо відмінним формулюванням - повернення газової мережі територіальній громаді міста Чернівці.
Та саме у такому формулюванні і криється лукавість депутата і всіх тих, хто так активно його підтримував, переконаний нардеп. Бо рішення про повернення газогону дуже легко оскаржити в суді.
- Для того, щоб у першому ж суді, першої інстанції, було скасоване це рішення як незаконне, - пояснив Максим Бурбак, народний депутат України.
На руку газовому монополісту, який, очевидно, буде оскаржувати рішення сесії в суді, зіграють і елементарні порушення регламенту та закону.
- Юридичне управління вперше побачило це рішення півгодини тому. Я більше нічого не можу додати. Воно не відповідає регламенту, не відповідає Закону "Про доступ до публічної інформації", ст. 15, - повідомив Олександр Шиба, начальник юридичного управління Чернівецької міськради.
Та депутати у міській раді, традиційно, переконані, що можуть ухвалювати все, що захочуть, і не нести за це відповідальності.
- Це наша гілка газогону, ми фактично є її власниками, і тому ми маємо право ставити будь-які умови тій компанії, яка сьогодні обслуговує, - заявив Анатолій Чесанов, депутат Чернівецької міськради.
Хоч колеги-депутати і просили, аби питання вивчила робоча група, перш ніж ухвалювати рішення. Бо ж автор проекту - Андрій Ілюк - фактично не дослідив ані саму проблему, ані наслідки такого рішення.
- Там у рішенні вказано, що цей газогін вартує більше 8 мільйонів гривень - це було в ті роки, при курсі долара 5 гривень. Я думаю, що цей газопровід набагато більше коштує сьогодні. Треба визначитися із балансовою вартістю на сьогодні, - вважає Андрій Романчишин, депутат Чернівецької міськради.
Аргументація у прихильників негайного відновлення справедливості своя: нардеп зареєстрував петицію - значить, нардеп уже все вивчив. Тож і переживати нема за що.
- Я думаю, що автор петиції розібрався уже (це народний депутат від 204 округу), розібрався у цьому питанні. І, думаю, що він вивчав цю ситуацію, а тому пропоную підтримати петицію, - сказав Богдан Ковалюк, депутат Чернівецької міськради.
Та поки що запитань більше, ніж відповідей. Невідомо, наприклад, про яку протяжність газогону йдеться.
- Ніхто фактично не робив інвентаризацію мереж. Якщо ми говоримо про другу нитку газогону, то вона у власності територіальної громади і передана на обслуговування ПАТ "Чернівцігаз", - зазначив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
А відтак рішення взагалі звели до абсурду. Джерелом фінансування вказали 400 мільйонів, які власник "Добробуту" нібито має повернути місту. Знаючи, що це рішення неможливо виконати. А значить, і грошей не буде.
- У разі виконання цього рішення ми будемо мати фінансові ресурси для створення комунального підприємства і для передачі мереж на баланс міста Чернівці. Це про 400 мільйонів мова йде, - зауважив Ростислав Білик, депутат Чернівецької міськради.
- Те, що було прийнято сьогодні на сесії, воно унеможливлює взагалі виконання цього рішення і дає величезні підстави ПАТ "Чернівцігаз", звернувшись до суду, це рішення поламати. Не ті об’єми, тобто не та довжина мереж, не та вартість мереж, незрозуміло все ж, що ми з ними будемо робити, - це газове господарство, надзвичайно складне, - наголосив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Насправді ж, каже нардеп, все мало б бути інакше. Аби рішення не було так легко оскаржити, формулювати його треба не як повернення газогону, який, до речі, фактично і є у власності громади, а про скасування рішення щодо передачі його в обслуговування облгазу. Перед тим - визначити вартість і оголосити конкурс на фірму, яка буде займатися обслуговуванням надалі. А все, що відбулося в раді сьогодні, - лише фарс.
- Керовані Проданом свободівці, які з ним джипами їздять і там вивчають усі питання порядку денного, внесли до порядку денного питання щодо повернення частини труби невідомо якої якості, щоб потім у суді програти. Одразу надійшов дзвінок - думаю, не з Києва, а з Відня точно: "ой, хлопці, що ви там робите?", - підкреслив Максим Бурбак, народний депутат України.
І, схоже, таки подзвонили. Бо по обіді у залі з’явився керівник фракції "Рідне місто" Василь Продан, якого під час голосування не було. І наполіг на тому, аби проект відправили на довивчення, скасувавши рішення ради, яке ухвалили за кілька годин до того. І депутати, які ще зранку кричали про важливість негайного відновлення справедливості, погодилися. 

    26.04.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід