Затримання фігурантів справи. Фото: Офіс Генпрокурора
Правоохоронці на Прикарпатті викрили масштабну схему незаконного відбору природного газу з державної газотранспортної системи України. За даними слідства, збитки держави перевищили 203 мільйони гривень.
Про це повідомляє Генеральний прокурор України Руслан Кравченко.
Деталі справи
Зазначається, що організатором оборудки, за версією слідства, став керівник приватної компанії, що займалася видобутком корисних копалин. До незаконної діяльності він залучив ще трьох працівників підприємства.
Компанія використовувала державну газотранспортну систему для транспортування видобутого газу.
Слідчі встановили, що з січня 2022 року до жовтня 2025 року учасники схеми регулярно втручалися в роботу вузла обліку газу. Для цього вони застосовували спеціальний ключ, яким перекривали кран на вимірювальній лінії. Через це електронна система фіксувала неправдиві дані щодо обсягів палива.
Унаслідок таких дій держава втратила понад 8 мільйонів кубометрів газу. За інформацією правоохоронців, незаконно відібране паливо продавали як власний ресурс підприємства.
Наразі організатора схеми та трьох його спільників затримано. Їм оголосили підозри у шахрайстві в особливо великих розмірах та легалізації майна, отриманого злочинним шляхом.
Прокурори готують клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Також вони вимагатимуть заставу у розмірі завданих державі збитків — понад 203 мільйони гривень.
Нагадаємо, речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що Україна не використовує територію Латвії для атак проти росії. За його словами, заяви Кремля про нібито підготовку ударів з латвійської території є елементом російської пропаганди, спрямованої на дестабілізацію країн Балтії.
Крім цього, у Чернівцях поліціянти викрили чоловіка, який незаконно зберігав ручну осколкову гранату.
