На Буковині викрито групу лісників, яка причетна до незаконної порубки лісу

Про це повідомляє Чернівецька обласна прокуратура.

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Чернівецької обласної прокуратури викрито та повідомлено про підозру лісничому та двом майстрам лісу одного з лісомисливських господарств у Чернівецькій області за фактами перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, за попередньою змовою групою осіб, службового підроблення за попередньою змовою групою осіб та  незаконної порубки дерев, вчинених повторно, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 246 КК України).

За даними слідства,  з метою одержання прибутку від незаконного обігу лісодеревини, 43-річний лісничий, залучивши підпорядкованих йому працівників лісомисливського господарства – двох майстрів лісу, організував незаконну порубку дерев на ввірених їм під охорону лісових масивах.

Для здійснення безпосередніх робіт з вирубування дерев лісничий, під прикриттям приватної фірми своєї сестри, якою фактично керував сам, залучив місцевих мешканців, а також бригаду лісорубів лісництва. 

Встановлено, що з січня по березень 2022 року працівники лісоохорони
підробляли документи щодо необхідності проведення санітарних рубок, надалі  вносили неправдиві відомості щодо об’єму зрубаного лісу: дерев рубали більше, ніж декларували в офіційних документах.

Вказаними протиправними діями державі завдано збитків на 3,7 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі 5 слідчого відділу (з дислокацією в м. Чернівці) територіального управління ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар