Примусового повернення українців із ЄС не буде – Стефанішина

Українська влада не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю DW повідомила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, коментуючи питання про припинення надання консульських послуг за кордоном.

“Обмежень і примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку в країну, яка воює, не буде. Але у питаннях війни немає приємних рішень, і не забуваймо, що війна триває і ми маємо її виграти”, – наголосила Стефанішина.

Вона запевнила, що надання своїх даних територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки не означає автоматичну мобілізацію на фронт.

“Україна ухвалила закон про мобілізацію, і ми маємо розуміти, у якому обсязі ми можемо заміняти хлопців на фронті. Йдеться про потенціал мобілізації – облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення”, – заявила віцепрем’єрка.

Вона також додала, що у травні Україну відвідає єврокомісарка з питань внутрішніх справ і міграції Ілва Йоганссон для обговорення з українською владою питання подальшого юридичного статусу українців за кордоном, адже нинішній механізм тимчасового захисту в ЄС чинний до березня 2025 року.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар