Україна отримала від ЄС €1,5 мільярда за програмою Ukraine Facility

Європейська комісія сьогодні перерахувала Україні 1,5 млрд євро в межах Українського фонду обсягом 50 мільярдів євро, що був створений у багаторічному бюджеті ЄС.

Про це у соцмережі Х повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

“Україна несе важкий тягар на своїх плечах для всіх нас. Сьогодні ми перерахували додаткові 1,5 мільярда євро, в рамках Українського фонду у 50 мільярдів євро. Це важливо для того, щоб підтримувати дієздатність Української держави під час відбиття (атак) агресора. Європа залишається об’єднаною та рішучою”, – підкреслила вона.

Водночас пресслужба Міністерства фінансів повідомляє, що до держбюджету України надійшов другий транш в межах перехідного фінансування обсягом 1,5 млрд євро відповідно до інструменту Європейського Союзу Ukraine Facility.

“Міжнародна підтримка є ключовою у забезпеченні макроекономічної стабільності і побудові фундаменту для подальшого економічного зростання. Європейський Союз є найбільшим донором бюджетної підтримки від лютого 2022 – понад 31 млрд євро. Впровадження Інструменту Ukraine Facility разом зі схваленням Єврокомісією Плану України, допоможе своєчасно та у повному обсязі забезпечувати нагальні бюджетні потреби у соціальній сфері, а також реалізацію відновлення та реконструкції”, – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар