Буданов заявив, що вбитий пілот рф в Іспанії припустився «помилки» щодо власної безпеки

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що російський пілот Максим Кузьмінов, який перегнав до України вертоліт Мі-8, нехтував питанням власної безпеки, поки був в Іспанії.

Про це Буданов сказав в інтерв’ю BBC News Україна.

“Це, на жаль, класична психологічна помилка людей. Коли люди розслабляються, у них з’являються гроші й вони нібито дивляться за своєю безпекою. Але разом з тим бажання слави затьмарює очі всім. І вони починають говорити: “Ти знаєш, хто я?”, “От ти ж нікому, тільки от тобі кажу”. Так само потім починають викликати дівчат з рф, знайомих їм з минулого, розказувати, скільки у них тепер багато грошей, як чудово вони живуть в Іспанії і, так далі”, — сказав Буданов.

Він сказав, що необхідно було цьому якось запобігти, а такі випадки, “на жаль, не поодинокі”.

«”Така поведінка людей у світі, в різні часи та в різних ситуаціях — це типова помилка. І, на жаль, вона нас так само спіткала. Це теж треба визнавати. Я ніколи не боявся визнати помилки й тут те саме можу сказати. Треба було все ж таки за ним доглядати, а не повірити тому, що “я дорослий, я знаю, як бути””, — сказав Буданов.

Нагадаємо, у кінці серпня 2023 року російський гелікоптер Мі-8 з екіпажем приземлився на один з аеродромів України. Там пілот здався в полон українським військовим.

За даними ЗМІ, разом із пілотом на борту були двоє членів екіпажу, які не знали, куди насправді летить гелікоптер. Їх знищили, а сам пілот із сімʼєю перебував в Україні (сімʼю вивезли з рф завчасно).

Сам гелікоптер залишився повністю цілим і мав поповнити склад українського авіафлоту після того, як його обладнання детально вивчать.

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що така операція, яку провело його відомство, є “першою вдалою за всю історію України”.

За результатами операції російський пілот Максим Кузьмінов отримав грошову винагороду від України та переїхав до Іспанії. У лютому його знайшли мертвим. За даними джерел «Української правди» в розвідці, російського пілота знайшли застреленим, а неподалік виявили згорілу автівку, на якій, імовірно, тікали вбивці.

Реклама