росія буде змушена шукати шляхи закривання дірок в бюджеті: британська розвідка

Розвідка Великої Британії вважає, що Російська Федерація може бути змушена скоротити свій внесок до Фонду національного добробуту, який все більше використовується для фінансування війни проти України, і прийняти заходи, спрямовані на тормозження її економічного зростання.

Про це повідомляється у звіті британської розвідки.

Малоймовірно, що запланована ціль доходів Росії на 2024 рік буде досягнута, як закладено в бюджетному плані. Цілком імовірно, уряду доведеться розглянути інші політичні заходи для фінансування запланованих видатків.

Російський уряд має амбітні плани збільшити витрати на 26 відсотків у 2024 році. Це ґрунтується на оптимістичних очікуваннях зростання доходів на 22 відсотки, причому очікується, що доходи від нафти та газу зростуть майже на 25 відсотків. Цілком ймовірно, що уряду доведеться зменшити свої внески до Фонду національного добробуту та збільшити внутрішні податки та борг для фінансування своїх запланованих витрат.

Ця політика майже напевно матиме негативний вплив на економіку в середньостроковій та довгостроковій перспективі через підтримку інфляційного тиску або стримування майбутнього економічного зростання. Фонд національного добробуту нібито призначений для довгострокового економічного добробуту російського народу, але все частіше використовується для фінансування його вторгнення в Україну, а вартість його активів впала на 10 відсотків у 2023 році.

Реклама

Залишити коментар