На Буковині заблоковано канал ввезення для продажу євроблях замаскованих під гумдопомогу

За процесуального керівництва прокурорів Чернівецької обласної прокуратури викрито організовану злочинну групу, учасники якої налагодили схему ухилення від сплати митних платежів при ввезенні на територію України транспортних засобів на іноземній реєстрації.

Про це повідомляє Чернівецька обласна прокуратура.

За даними слідства, організував канал безмитного оформлення 43-річний чернівчанин.  До протиправної діяльності він залучив двох своїх знайомих, які мали право виїзду за кордон.

Організатор підшуковував актуальні пропозиції продажу  транспортних засобів у країнах ЄС, надалі доручав своїм спільникам доставити машини на територію України.

Щоб не платити ввізне мито, учасники злочинного угруповання  декларували транспортні засоби як гуманітарну допомогу для різних підрозділів ЗСУ, ТЦК та благодійних організацій.

Встановлено, що з липня 2022 по травень 2023 року за такою схемою їм вдалось ввезти на територію України 13 транспортних засобів.

Ділки не сплатили до бюджету понад 2,2 млн грн митних платежів.

Наразі стосовно організатора та двох його спільників передано до суду обвинувальний акт за фактом  надання завідомо неправдивої інформації органам державної влади, з метою одержання пільг щодо податків, вчинене повторно, у складі організованої групи (ч. ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222  КК України).

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювали слідчі детективи територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань у Чернівецькій області та військової контррозвідки Служби безпеки України.

Реклама

Залишити коментар