Російській блогерці, яка після обстрілу Харкова закликала «добивати» українців, оголосили підозру

За матеріалами Служби безпеки України підозру отримала російська блогерка ельвіна боровкова, яка після ракетного удару по Харкову закликала «добивати вцілілих» українців.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

За даними кіберфахівців СБУ, фігурантка входить до пулу пропагандистів президента росії владіміра путіна, які агітують за масові вбивства громадян України та повне знищення цивільної інфраструктури.

“Так, зловмисниця вихваляла обстріл Харкова 22 лютого 2023 року, коли рашисти застосували по місту зенітно-ракетні комплекси С-300. Наступного дня після події Боровкова закликала окупантів завдати повторного удару по обласному центру, щоб «добити тих, хто вижив”, – ідеться у повідомленні.

Крім того, пропагандистка записала та оприлюднила власне звернення до командування російських військ, в якому пропонувала зруйнувати Україну «під нуль».

За даними слідства, деструктивні відео ворожої блогерки одразу «підхоплювали» топові кремлівські телеканали для створення постановочних сюжетів про війну в Україні.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили боровковій про підозру за ч. 2 ст. 442 Кримінального кодексу України (публічні заклики до геноциду).

Оскільки зловмисниця переховується від правосуддя на території росії, тривають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності за вчинені злочини.

Як у Телеграмі повідомляє Офіс генерального прокурора, також підозрювана активно долучається до фінансування військових російської федерації.

Відповідно до висновку експерта за результатами проведення лінгвістично семантико-текстуальної експертизи, у відеоматеріалах блогерки містяться заклики до геноциду українського народу шляхом позбавлення життя та фізичного знищення його представників.

Реклама

Залишити коментар