Сили ЗСУ просунулися біля Бахмута і на лівому березі Дніпра, – звіт Інституту вивчення війни

ЗСУ просунулися на північний схід від Курдюмівки та розширили свою зону контролю на лівому березі Дніпра у Херсонській області.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Український Генштаб повідомив, що російські війська здійснили невдалі наземні атаки на Куп’янському напрямку в районі Синьківки та Іванівки та на південний схід від Тернів. Речник десантно-штурмової бригади ЗСУ “Сталевий кордон” Іван Шевстов заявив, що найбільш активна частина Куп’янського фронту знаходиться в районі Синьківки та Іванівки, а російські сили атакують у напрямку Куп’янська угрупованнями від 10 до 30 осіб. Шевстов зазначив, що російські війська продовжують спроби зайняти лівий берег річки Оскіл.

Бої у Донецькій області

На Донеччині українські війська продовжили наступальні дії на Бахмутському напрямку та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 жовтня, показують, що українські сили просувалися на північний схід від Курдюмівки (10 км на південний захід від Бахмута). Генштаб України заявив, що українські війська продовжують наступальні дії на південь від Бахмута та завдають втрат російським військам у цьому районі

Також російські війська продовжили наземні атаки поблизу Бахмута, але не зробили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Генштаб України повідомив, що російські війська безуспішно намагалися відновити втрачені позиції поблизу Андріївки та Кліщіївки. Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська “суттєво посилили своє угруповання” під Бахмутом і перейшли від оборонних дій до більш “активних”.

“Південна вісь”

30 жовтня українські сили не здійснювали жодних заявлених або підтверджених обстрілів у західній частині Донецької та східної Запорізької області.

У той же час російські війська провели наступальні операції в районі західного кордону Донецької та східної Запорізької областей, але не досягли жодних заявлених чи підтверджених успіхів. Генштаб України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Старомайорського . Російські джерела стверджували, що 29 жовтня російські війська атакували на північ від Приютного і поблизу Новодонецького і Новомайорського .

Російський воєнкор стверджував, що 27-29 жовтня тривали бої за контроль над балкою Грушева на північний схід від Приютного після численних заяв інших російських джерел про просування росіян у цьому районі 25 і 26 жовтня.

Реклама

Залишити коментар