Зеленський: Нам потрібно близько 160 винищувачів F-16

Україна має домовленості щодо постачання близько півсотні винищувачів F-16, але загалом для захисту неба потребує близько 160 таких літаків, заявив президент Володимир Зеленський.

Про це Зеленський розповів в інтерв’ю португальському телеканалу RTP.

“Сьогодні у нас є домовленість щодо майбутніх 50-60 літаків. Всього нам потрібно десь близько 160 винищувачів, щоб це був потужний повітряний флот, який би не давав росії домінувати в небі”.

Він підкреслив, що наразі найголовніше, що цей процес розпочато, хоч це і сталося “трішки пізніше”, ніж він хотів, бо Україна хотіла закрити небо з перших днів війни.

Зеленський підкреслив, що F-16 потрібні не для контрнаступу, а для захисту цивільного населення, для захисту зернового коридору.

Президент очікує, що винищувачі з’являться в українському небі на почату наступного року, це пов’язане з тривалим процесом підготовки пілотів і інфраструктури.  

“Ми воюємо з росією, воюємо за нашу українську землю, але проти загарбницької політики російської федерації. Винищувачі нам потрібні суто захищати свою землю, своє море, своє небо”, − підсумував Зеленський.

Реклама

Залишити коментар