Данія разом із Нідерландами передасть Україні винищувачі F-16

Данія разом із Нідерландами подарують Україні літаки F-16. У данському Міноборони зазначили, що згодні передати винищувачі у тісній співпраці зі США та іншими партнерами, коли будуть виконані умови для такої передачі.

Про це йдеться у пресрелізі Міністерства оборони Данії від 20 серпня.

Там зазначили, що серед умов є успішно відібраний, перевірений і навчений український персонал для F-16, а також необхідні дозволи, інфраструктура та логістика.

“З огляду на створення спільної коаліції щодо навчань на F-16 ми погоджуємося, що природним наступним кроком буде передача винищувачів. Пожертвування буде життєво важливим для зусиль, пов’язаних із забезпеченням України повнофункціональними можливостями щодо F-16”, — вказали у відомстві.

Данія працюватиме, щоб інші країни приєдналися до коаліції та сприяли боротьбі за свободу України, додали в Міноборони країни.

“Я пишаюся тим, що Данія разом із Нідерландами передадуть винищувачі F-16 для боротьби України за свободу і проти безглуздої агресії росії. Підтримка України з боку Данії непохитна, і завдяки пожертві літаків F-16 Данія тепер лідирує”, — сказав данський міністр оборони Якоб Еллеманн-Єнсен.

Раніше 20 серпня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна отримає 42 винищувачі F-16 від Нідерландів після тренування українських пілотів та інженерів.

Реклама

Залишити коментар