Поліціянти Буковини розслідують обставини шахрайств відносно краян на суму понад 125 тисяч гривень

Впродовж минулої доби співробітники поліції задокументували п’ять випадків незаконного заволодіння коштами громадян шляхом обману. За всіма фактами правоохоронці розпочали кримінальні провадження. 

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.

16 серпня до відділення № 1 (м. Сокиряни) Дністровського РВП звернулися одразу ж двоє буковинців, які стали жертвами найпоширенішої шахрайської схеми. Невідомі у телефонній розмові представлялися співробітником служби безпеки банку та повідомляли про можливість зміцнення захисту карткових рахунків. Псевдобанкіри входили в довіру до співрозмовників, вивідували персональні дані банківських рахунків та переконували перерахувати кошти на невідомі рахунки. Таким чином аферистам вдалося незаконно привласнити кошти громадян: 37-річна жителька міста Новодністровськ втратила 75 тисяч гривень, які власноруч перерахувала через інтернет-банкінг, а 61-річний житель села Ломачинці позбувся 16 тисяч гривень, здійснивши переказ через термінал самообслуговування.

Ще одне повідомлення про шахрайство надійшло до Вижницького райвідділу поліції від 36-річної жительки села Бабине. Як розповіла жінка поліцейським, що напередодні, в одній соціальній мережі, перейшла за посиланнями про можливість отримання грошової допомоги. Заявниця виконала всі вказівки, а саме ввела дані своєї банківської картки, в наслідок чого з її рахунку зникли понад 15 тисяч гривень.

Також цього дня з повідомленнями про шахрайські дії до правоохоронців звернулися ще двоє буковинців, віком 34 та 65 роки. З карткового рахунку пенсіонера аферистам вдалося заволодіти понад 12 000 гривень, а у молодшого чоловіка – майже 7 тисяч гривень. Зі слів заявників гроші були перераховані на невідомі рахунки.

За вказаними фактами незаконного заволодіння коштами громадян шахрайським шляхом, слідчі та дізнавачі поліції розпочали кримінальні провадження, передбачені статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці закликають буковинців нікому та ні за яких обставин не розголошувати свої персональні дані і конфіденційну інформацію про банківські рахунки, а тим паче не перераховуйте кошти на невідомі рахунки, навіть якщо вас про це просять нібито співробітники банку. Також поліцейські застерігають не переходити за сумнівними посиланнями, через які шахраї можуть отримати доступ до вашого інтернет-банкінгу.

Реклама

Залишити коментар