На Буковині стартувала реєстрація на сертифікацію для вчителів математики, української мови та літератури

Узяти участь у сертифікації  можуть вчителі математики, української мови  та літератури, які на момент реєстрації для участі в сертифікації працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи, мають стаж педагогічної роботи не менше двох років та викладають  у 5, 6 класах НУШ. Учасниками сертифікації можуть бути вчителі української мови та літератури, які викладають як обидва предмети (українську мову та літературу), так і один з них чи інтегрований курс мовно-літературної освітньої галузі.

Хто не може брати участь у сертифікації?

Учителі, що працюють у закладах освіти за відповідним профілем за сумісництвом чи суміщенням, а також керівники та їх заступники, які мають педагогічне навантаження з відповідних предметів у 5-6 класах, не можуть брати участь у сертифікації (лист Міністерства освіти і науки України №1/8208-23 від 08.06.2023 «Деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2023 році»).

Скільки триватиме реєстрація?

Реєстрація на сертифікацію у 2023 році поділена на два етапи. 1–7 серпня, основний етап — у рамках граничної кількості за регіонами. Якщо ж десь квота не буде використана, на решту місць по Україні можна буде зареєструватися 7–11 серпня. 

Яку квоту встановлено для Чернівецької області?

Звертаємо увагу, що для проходження сертифікації від Чернівецької області можуть зареєструватися 14 учителів математики та 14 учителів української мови  і літератури.

Як можна зареєструватися?

Процедура реєстрації на участь в сертифікації регламентується Положенням про сертифікацію педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1190 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1094) https://cutt.ly/OLnRoTc 

Щоб зареєструватися потрібно скористатися вебсервісом, розміщеним на офіційному вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти (https://cutt.ly/N9xLJZp) та сформувати бланк реєстраційної картки-заяви.

Педагогічний працівник повинен власноруч заповнити сформований ним бланк реєстраційної картки-заяви, а саме: написати заяву, в якій необхідно засвідчити бажання взяти участь у сертифікації та підтвердити факт ознайомлення з Положенням; зазначити прізвище та ініціали; у спеціально відведених місцях зазначити дату заповнення заяви та поставити особистий підпис.

Скільки етапів має сертифікація?

Після успішної реєстрації учасники будуть допущені до першого етапу сертифікації — незалежного тестування, яке проводить Український центр оцінювання якості освіти  за програмами для вчителів математики, української мови та літератури. Наступні два етапи — самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності та вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації — організовує Державна служба якості освіти України.

Реклама

Залишити коментар