Британська розвідка: Невдалий заколот пріґожина загострив розкол серед російських силовиків

Розвідка Великої Британії відзначає, що генерали сєрґєй суровікін і юнус-бек євкуров не з’являються на публіці після збройного заколоту євґєніґ пріґожина і групи “вагнер”, і вважає це ознакою розколу в російській системі нацбезпеки.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії за 5 липня.

Зокрема, відомство звернуло увагу на зникнення з публічного простору двох російських генералів – сєрґєя суровікіна і юнус-бек євкурова.

Як зазначили у розвідці, головнокомандувач повітряно-космічних сил рф суровікін не з’являвся на публіці після заколоту “вагнерівців”, а євкурова не було на засіданні керівництва міноборони рф 3 липня, яке транслювалося по телебаченню.

У відомстві нагадали, що на відео потрапила розмова євкурова з пріґожиним під час захоплення групою військових об’єктів Ростова-на-Дону.

Британські розвідники не підтверджують дані про те, що суровікін заарештований, але зазначають, що він може перебувати під підозрою через тривалі зв’язки з “вагнером”, починаючи з його служби в Сирії з 2017 року.

Британська розвідка називає суровікіна одним із найбільш авторитетних офіцерів у російській армії, а також зазначає, що будь-які офіційні санкції проти нього, ймовірно, викличуть розкол.

“Підозра, що потенційно впала на високих російських командирів, підкреслює, як невдалий заколот Пригожина погіршив існуючі лінії розколу в російській системі національної безпеки”, – йдеться у повідомленні.

Реклама

Залишити коментар