Верховна Рада проголосувала за збільшення відпусток для військових

Депутати Верховної Ради проголосували за збільшення щорічних відпусток для військових до 30 днів. Також вони зможуть додатково відпочивати 10 днів за сімейними обставинами та з інших поважних причин.

Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.

Йдеться про проєкт закону 9378. Він передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям всіх видів військової служби можуть надавати щорічну основну відпустку тривалістю 30 календарних днів.

Також військові додатково зможуть взяти відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин терміном до 10 днів зі збереженням грошового забезпечення. А ще військові зможуть отримати час на те, щоб доїхати до місця проведення відпустки і назад — на це можуть виділити до 2 діб в один кінець.

Схвалений законопроєкт передбачає, що щорічну основну відпустку можуть надати частинами тричі на рік за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Наразі українські військові теж можуть брати щорічну основну відпустку та відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин. Проте обидві ці категорії передбачають лише по 10 днів відпочинку, а також час на дорогу до місця проведення відпустки і назад.

Реклама

Залишити коментар