Зеленський ввів нові санкції проти росії

Президент Володимир Зеленський увів у дію санкції Ради національної безпеки і оборони проти росії. У переліку — низка російських науково-виробничих підприємств, громадяни росії, Ірану, Малі та Швейцарії.

Про це йдеться в указах президента від 22 квітня №236/2023 та №235/2023.

Всього у переліку фізичних осіб, щодо яких запроваджуються санкції, є 40 людей. Цього разу санкції націлені, зокрема, на сулєймана кєрімова — російського олігарха, члена ради федерації рф, який має тісні зв’язки із режимом володимира путіна.

Так, у список потрапили його дружина Фіруза кєрімова, доньки Аміна та Ґульнара кєрімови, мурат алієв — російський бізнесмен та інвестор, колишній керівник інвестиційної фірми Керімова «Нафта-Москва»; швейцарець Кац Лаурін (Лорін) — президент чотирьох французьких компаній з нерухомості, які належать Ґульнарі Керімовій та інші пов’язані із кєрімовим люди.

Також у переліку вказані працівники адміністрації президента рф євґеній кім та олєґ нєстєров. За даними НАЗК, вони брали безпосередню участь у плануванні та реалізації фільтраційних пунктів на окупованій території України, курували фільтрацію чиновників міської адміністрації та інших цивільних з Маріуполя, зокрема через центр фільтрації у Мангуші.

З-поміж інших, до списку потрапила начальниця управління з питань сім’ї та дитинства у Краснодарському краї рф людміла зайцева, яка, за даними НАЗК, причетна до викрадення та насильницького переселення дітей з України.

Громадянин Ірану вахеді хамід із санкційного списку — бригадний генерал, головнокомандувач ВПС Ірану. На цій посаді він ухвалює рішення щодо програми іранських дронів, їх експорту та оборонної співпраці з росією.

Також до списку санкцій потрапили низка громадян Малі, які перебувають під санкціями Радбезу ООН.

У двох переліках юридичних осіб перераховані іноземні та російські фінансові компанії, російські науково-виробничі підприємства, «Росбанк» тощо.

Реклама

Залишити коментар