Максим Бурбак: «Тест на зрілість чернівецька влада не пройшла»

Нардеп двох скликань у програмі «Постфактум» розповів, чому влада Чернівців не підготувалася до опалювального сезону і не закупила генератори.

Ми бачимо, що Путін відкрив таку нову, скажемо так, статтю видатків в Україні – він хоче домогтися здачі українських інтересів, щоб керівництво нашої країни пішло на перемовини і нібито народ буде цього вимагати, адже будуть нанесені удари по критичній інфраструктурі, і коли не буде світла, води, газу, вони мають таку надію, українці масово почнуть вимагати переговорів. Але ми бачимо, яка реакція. Як завжди, наші українці виявилися на висоті. Без світла, але і без вас. Кожне місто готувалося по-своєму. Яскраві приклади – Дніпро, Київ, Львів.  Садовий, приміром,  готувався ще влітку і звертався до мешканців, щоб в укриттях були генератори, питна вода тощо. Натомість у Чернівцях, я побачив, і це для мене основний висновок, що на діючу місцеву владу розраховувати не треба. Вони живуть в альтернативній будці. Для них війни немає, у них  бюджет розвитку, ми все ремонтуємо у місті. Натомість забезпечити основні потреби населення вони виявилися не здатними. І тому, знаєте, менше всього хотілося б говорити: «А пам’ятаєте, ми вам казали»…. Але тут треба також нагадати нашим читачам, нашій владі, що з травня місця в кожному ефірі на телеканалі ТВА я звертався до владників: «Шановні, готуємо сани влітку. Давайте закуповувати генератори».

 Натомість нам що заявляли? Що такого бути не може, держава все забезпечить. Я закупив маленькі генератори для себе додому, для батьків, для офісу, щоб в разі відсутності світла вони могли працювати. І тоді я купив їх за притомні гроші. Прикро, що наша діюча влада, маючи мільйонні залишки на рахунках, не купила генератори вчасно. Натомість тепер вони на розказують, що ми проводимо програму, де будемо відшкодовувати чернівчанам  80 відсотків за придання генераторів. Але чи є генератори і яка їхня ціна? Бо коли я заплатив за чотири генератори 2, 5 тисячі доларів, то зараз лише один стільки вартує.  Щоб ви розуміли, звернулися до мене наші військові, я допомагав, щоб знайти генератор і його перевезти, а це потужний генератор, то він тоді вартував одну суму. Зараз таких генераторів  немає, вони вартують втричі дорожче і ще треба чекати. Дякуючи нашим західним партнерам, зараз кожна країна Європи передає нам генератори і всі засоби, необхідні, щоб пережити зиму. Вони побачили, як українці хоробро воюють,  що українці не будуть здаватися і вони нам допомагають. Як  і всі українці, я переконаний, ми перезимуємо. Але що треба робити зараз? Нам треба гуртуватися. Держава, завдячуючи нашим енергетикам, робить все, аби відновити електропостачання. А ми кожен на своєму місці теж маємо щось робити. Якщо у тебе є генератор, допоможи сусідам. Тепер треба звертатися до керівників  ОСББ: шановні, збирайте мешканців, разом буде легше. Хоч так, зима буде важкою. І вже зараз бачимо, що тест на зрілість чернівецька міська влада не пройшла. Це моє переконання.

Під час однієї із сесій міської ради, це було на початку осені, депутат Степан Руденко задав питання: «Скажіть, будь ласка, у нас 92 котельні, скільки маємо генераторів?». Було шість. Два ще дала румунська сторона. А що далі? Але виправдовування, що ми не закуповували генератори, бо для них  багато палива потрібно, то нас це не повинно хвилювати. Це входить в тариф. Ми сплачуємо тариф і далі це нас не стосується. Чому ви не підготувалися? Чому не купили генератори за пристойні  гроші? Підсумовуючи залишається сказати одне: ми повинні самі брати відповідальність за хід опалювального сезону для себе, своєї сім’ї, своїх сусідів, свого міста. Як виявилося, українці  є надпотужною нацією, а тепер ми ще повинні допомогти владі міста, та навіть не владі, а один одному, пройти цей опалювальний сезон.

Реклама

Залишити коментар