«Укрнафта», «Мотор Січ» та ще низка підприємств переходять у власність держави

У власність держави перейдуть низка стратегічно важливих підприємств, які пов’язані з Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, Вячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним.

Про це повідомили на сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Також, народний депутат Ярослав Железняк опублікував сам документ із рішенням комісії.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що вилучені активи набули статусу військового майна. Їх управління передано Міністерству оборони України. Після завершенні воєнного стану активи можуть повернути власникам, або буде відшкодовано їхню вартість.

Підставою є доповнений у вересні закон «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» та низка наказів Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, пише Железняк.

Як зазначає «Економічна Правда», компаніям Коломойського в «Укрнафті» належить близько 42% акцій («Нафтогазу» — 50% плюс 1 акція, інші — міноритарні акціонери).

В «Укртатнафті» Коломойський спільно з партнером Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60% (Інші — в НАК «Нафтогаз»).

Донедавна власником «Мотор Січі» був В’ячеслав Богуслаєв, який у 2017 році продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Але через порушення, зокрема щодо дотримання антимонопольного законодавства операції з акціями «Мотор Січі» були заблоковані, а згодом — арештовані.

Компанія «АвтоКрАЗ» входить в групу «Фінанси та кредит» олігарха-втікача Костянтина Жеваго. Підприємство займається виготовленням великовантажних автомобілів.

А «Запоріжтрансформатор» — підприємство-банкрут, яке виробляє трансформаторне та реакторне обладнання. Його власником є Костянтин Григоришин.

Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що продукція цих підприємств критично необхідна для ЗСУ та енергетичного сектору. Підприємства, які вже працювали, отримають більше замовлень та більше гарантій від держави. Роботу підприємств, які не функціонували, відновлять і працівники повернуться до виробничого процесу.

Реклама

Залишити коментар