СБУ викрила хакерів, які стояли за масовими повідомленнями про «мінування» в Україні

СБУ викрила двох регіональних керівників групи анонімних мінерів FR Destructor, яка упродовж двох останніх років поширювала численні неправдиві повідомлення про мінування в різних регіонах України.

Про це повідомляють СБУ та Київська міська прокуратура.

За даними слідства, до поширення масових повідомлень про «замінування» причетні мешканець Рівненської області та киянка. Офіційно вони вважалися тимчасово безробітними, хоча насправді мали достатні знання в ІТ-сфері та діяли «злагоджено і професійно». 

За даними слідства, вони розсилали електронні листи за допомогою спеціальних комп’ютерних програм, які приховують місцеперебування, доступ до яких їм надавали куратори. Так, 16, 17 та 19 лютого 2022 року вони надсилали на електронні адреси колцентрів СБУ та Нацполіції листи з повідомленнями про замінування найбільших торгівельних центрів столиці, а також одного з університетів.

Також фігуранти шукали у соцмережах людей, яких залучали до поширення повідомлень про «замінування»; організовували зашифровані чати тощо.

Оплату за свої «послуги» вони отримували від координатора з рф на картки українських банків за допомогою віртуальних обмінних пунктів. Зараз правоохоронці перевіряють, чи працювали затримані зі спецслужбами рф. 

Всі приховані акаунти «мінерів» кіберфахівці СБУ заблокували.

Двом членам угруповання повідомили про підозру за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України — завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності.

В СБУ вказують, що зловмисники особливо активізувалися напередодні повномасштабного вторгнення рф до України і відновили свою діяльність протягом останніх місяців. Правоохоронці викрили їх за місцем проживання після чергового анонімного повідомлення про мінування інфраструктурних об’єктів на заході України.

Реклама

Залишити коментар