У Міноборони заявили, що деблокада Маріуполя військовим шляхом наразі не можлива

У Міноборони вважають, що деблокада тимчасово захопленого Маріуполя військовим шляхом наразі неможлива. Але полк «Азов», бійці якого продовжують обороняти місто, має іншу думку.

Про це на брифінгу повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Якби була принаймні одна можливість провести деблокаду міста військовим шляхом, то керівництво країни її б використало. ЗСУ роблять все, що від них залежить, щоб цю ситуацію виправити», — наголосила вона. 

Наразі Маріуполь обороняють Збройні сили України, прикордонники, нацгвардійці, поліцейські. За словами Маляр, деблокада Маріуполя — чутлива тема, адже «кожне слово може бути використане ворогом і зашкодити нашим захисникам»

Офіцер управління розвідки полку «Азов» Ілля Самойленко сказав британському телеканалу Sky News, що можливо і військовим, і політичним шляхом деблокувати завод «Азовсталь». Деталі військової деблокади він не розкрив, оскільки такі операції — секретна інформація.

Крім того, співкомандир полку ССО «Азов-Київ» Максим Жорін сказав нам, що зараз триває процес підготовки до військового розблокування «Азовсталі». Він наголошує, що це складна операція, яку неможливо провести одним етапом. Спершу потрібно звільнити проміжні міста, а потім — і сам Маріуполь.

«Станом на сьогодні це виглядатиме як кількаетапна операція, для якої у нас поки що недостатньо сил. Треба доукомплектувати зокрема техніку та артилерію, яка приходить із-за кордону українським військам, після чого можна буде розпочинати перші етапи цієї деблокади», — сказав Жорін.

Реклама

Залишити коментар