Шмигаль: Повне відновлення України коштуватиме близько $600 мільярдів

Повномасштабне відновлення України після війни коштуватиме близько 600 млрд доларів. Про це йдеться у колонці Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля для видання The Economist, переклад якої оприлюднений на Урядовому порталі, передає Укрінформ.

“За нашими оцінками, повномасштабне відновлення коштуватиме близько 600 мільярдів доларів. На даний момент існує 14 урядових груп, які були створені, щоб точно підрахувати всі руйнування, завдані російським вторгненням. Це буде не тільки шкода, завдана інфраструктурі, а й екологічні та виробничі збитки”, — зазначив Шмигаль.

За його словами, уряд уже створив фонд для довгострокового відновлення. Він може бути універсальним рішенням, що забезпечить відбудову. Фонд дозволить зменшити логістичні та адміністративні витрати.

“Ми заохочуємо наших міжнародних партнерів направляти всі ресурси через цей фонд. Відновлення інфраструктури країни – очевидний початок”, — додав прем’єр.

Глава уряду переконаний в тому, що повномасштабне вторгнення росії в Україну мало значний вплив через ширший економічний шок для світової економіки. Минулого року Україна була другим за величиною постачальником зерна до Європейського Союзу, вона забезпечувала 14% імпорту зерна в ЄС. Також Україна була найбільшим у світі експортером соняшникової олії з часткою близько 47% світових поставок.

Реклама

Залишити коментар