У Білорусі заявили про ризик втрати державності через санкції

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей побоюється, що у разі продовження санкційного тиску проти диктаторського режиму Олександра Лукашенка країна втратить державність.

«Білорусь ризикує втратити державність, якщо санкційний тиск триватиме. Хоча ми зробимо все, щоб такого не сталося, а Європейський Союз назавжди втратить Білорусь. І я думаю, що це абсолютно не на користь Європи», — цитують Макея на сайті білоруського МЗС.

«На жаль, так склалося, що сьогодні наші європейські партнери, і про це всім колегам я говорив, слухають, вбирають односторонню інформацію з цих так званих надійних джерел і роблять відповідні кроки, спрямовані фактично на руйнування суверенітету та незалежності Білорусі», — вважає білоруський міністр.

Макей також заявив, що не може зрозуміти логіку «утікачів, опонентів влади, коли вони закликають до посилення тиску на країну, на народ, до посилення санкційного тиску і при цьому чекають, коли країна впаде, опиниться в руїнах, і задоволено потирають руки, коли приймається черговий пакет санкцій».

2 грудня ЄС оприлюднив п’ятий пакет персональних санкцій щодо Білорусі, до якого увійшли 17 фізосіб та 11 організацій, серед яких компанії Білорусьнафта, Білшина, Гродно Азот. Таким чином, загальна кількість фігурантів антибілоруських санкцій Євросоюзу зросла до 183 фізосіб та 26 організацій.

Санкції передбачають заборону на в’їзд до ЄС для фізичних осіб, а також заморожування рахунків фізосіб та організацій. Крім того, європейським особам та компаніям забороняється передавати кошти фігурантам цих списків.

Паралельно санкції щодо Білорусі розширили США, Велика Британія та Канада.

США, зокрема, запровадили фактичну заборону на участь американських інвесторів у купівлі нових випусків білоруських боргових держпаперів та заборонили співпрацю з Білоруською калійною компанією (трейдер Білоруськалія).

Канада запровадила санкції щодо Білорусі проти 24 фізичних та семи юридичних осіб. Велика Британія запровадила санкції проти Білоруськалію та низки громадян республіки.

Країни Заходу вводять санкції проти білоруського диктатора на знак підтримки екскандидатки на посаду білоруського президента Світлани Тіхановської та протестного руху в країні проти фальсифікованих виборів у серпні 2020 року.

Реклама

Залишити коментар