Бельгія заборонила в’їзд для всіх туристів з України

Одразу після оголошення офіційного рішення ЄС про виключення України з “зеленого списку”, Бельгія виключила Україну з переліку держав, мешканцям яких дозволений в’їзд без “поважної мети” навіть за наявної вакцинації.

Про це свідчить інформація на сайті “Поради подорожуючим від консульської служби МЗС України”.

“Режим тимчасового в’їзду громадянам України, які подорожують з України, дозволено в’їзд до Королівства Бельгія у разі, якщо мета поїздки є “поважною”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, при собі слід мати чинний біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (строк дії якого має перевищувати дату запланованого виїзду з Бельгії на 6 місяців); документальне підтвердження мети поїздки (картку резидента країни Євросоюзу або посвідку на проживання, резервування готелю, запрошення бізнес-партнеру, і т.ін.); підтвердження фінансової спроможності; поліс медичного страхування, який визнається на території країн Євросоюзу.

Крім того, при відвідуванні Бельгії українці мають заповнити форму Passenger Locator Form (PLF), яку можна знайти англійською мовою за посиланням. Зазначена форма має бути заповнена кожною особою, віком від 12 років.

При цьому, перед поїздкою слід перевірити колір-код країни, з якої здійснюється подорож до Бельгії, щоб переконатися, що вона не перебуває у списку країн з критичним епідеміологічним ризиком (позначається червоним кольором). Список можна перевірити за посиланням. Інформація на цьому веб-ресурсі оновлюється щосереди, проте набуває чинності у найближчу суботу.

“Якщо ви подорожуєте з іншої країни з критичним епідеміологічним ризиком, або відвідали таку країну протягом останніх 14 днів, мета вашої поїздки до Бельгії має бути “поважною” та має бути підтверджена належним дозвільним документом, виданим Посольством Бельгії у відповідній країні. Слід перевірити тип COVID-сертифікату, який ви маєте”, – сказано у повідомленні.

Зокрема, Бельгією визнаються три їх типи. По-перше, сертифікат про повну вакцинацію. У цьому випадку, особа вважається повністю вакцинованою, коли сплив термін у 14 днів з дати останньої вакцинації.

По-друге, сертифікат про одужання, який підтверджує, що особа перехворіла на COVID та більш не потребує перебування на карантині. Має бути позитивний тест на COVID, дата видачі якого не перевищує 180 днів з моменту тестування (вважається, що протягом цього періоду повторне інфікування є маловірогідним).

По-третє, негативний ПЛР-тест (зроблений у лабораторії із затвердженого МОЗ України переліку).

“В’їзд до Бельгії є можливим: за сертифікатом вакцинації в Додатку “Дія” (його міжнародна версія); на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин (у лабораторії із затвердженого МОЗ України переліку); не передбачено в’їзд до Бельгії: за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем; за негативним ПЛР тестом, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії (лабораторія має бути із затвердженого МОЗ України переліку)”, – сказано у повідомленні.

“Якщо ви не є резидентом, не маєте посвідку на проживання у країнах Євросоюзу або Шенгенської угоди, сертифікат, який ви маєте намір пред’явити, має визнаватися Бельгію або країнами Євросоюзу. Зовнішній вигляд сертифікату та вимоги до нього (англійською мовою) можна перевірити на сайті Європейської комісії за посиланням EU Digital COVID Certificate|European Commission (europa.eu)”, – заявили в МЗС.

Реклама

Залишити коментар