Євросоюз заборонить в продуктах поширений харчовий барвник серії «E»

Країни ЄС погодилися заборонити з 2022 року використання однієї з поширених харчових добавок, відомої як E171 (діоксид титану), оскільки ця речовина не може надалі вважатися безпечною та містить ризики генотоксичності для організму людини.

Така інформація оприлюднена у п’ятницю на сайті Європейської Комісії.

«Сьогодні країни-члени затвердили пропозицію Європейської Комісії заборонити використання діоксиду титану (E171) як харчової добавки, починаючи з 2022 року. Діоксид титану використовується як фарбник у ряді продуктів, включаючи жувальні гумки, тістечка, харчові добавки, супи та бульйони», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, пропозиції Єврокомісії щодо заборони цієї речовини ґрунтуються на наукових висновках Європейської агенції з безпеки харчових продуктів щодо потенційної небезпеки цього елементу для організму людини.

Якщо до кінця поточного року не надійде жодних заперечень від Ради ЄС або від Європейського Парламенту, пропозиція Єврокомісії набуде сили з початку 2022 року. З цього моменту розпочнеться відлік перехідного періоду у 6 місяців, після завершення якого застосування харчової добавки E171 буде заборонено для використання в продуктах харчування на території Євросоюзу.

Реклама

Залишити коментар