“Піддають небезпеці” активи населення: у КНР торгівлю біткоїнами вважатимуть злочином

За рішенням центрального банку Китаю, торгівлю біткоїнами та іншими криптовалютами вважатимуть злочином. “Бізнес, пов’язаний із віртуальними валютами, вважається незаконною фінансовою діяльністю”, — заявили у Народному банку Китаю. Про це пише ВВС.

Там вважають, що криптовалюти “піддають небезпеці” активи населення країни. При цьому Китай є одним із найбільших ринків криптовалют у світі, так само як і одним з найбільших їх “видобувачів”. Відтак, зміни на китайському ринку неодмінно впливають на світовий ринок віртуальних валют.

Так сталося і після оголошення про те, що віднині біткоїн є поза законом в Китаї. Одразу після оголошення китайського центробанку його вартість впала на понад 2 тис. доларів.

Це останній, але далеко не перший крок китайської влади, яка намагається приборкати процеси, які, як вважають, в кращому разі пов’язані зі спекулятивними інвестиціями, а в гіршому — із відмиванням брудних грошей.

Загалом, торгівля криптовалютами була офіційно заборонена в Китаї ще у 2019, але фактично вона тривала онлайн через закордонні торговельні майданчики.Але цього року сталися певні серйозні зміни.

У травні китайські урядові інституції попередили громадян, що не захищатимуть їх, якщо вони і надалі торгуватимуть біткоїнами та іншими валютами онлайн. А у червні уряд наказав банкам та біржам не надавати послуг з операцій, пов’язаних із криптовалютами, а також заборонив “видобування” — “майнінгу” таких валют. Нинішнє ж рішення є однозначним свідченням того, що китайська влада має намір припинити усі операції з криптовалютами у будь-якій формі.

Також цілком зрозуміло, що усіх, хто буде причетний до “незаконної фінансової діяльності”, визнають злочинцями і їх буде покарано. Під це визначення потрапляють і іноземні інтернет-ресурси, які допомагатимуть китайським громадянам із операціями з криптовалютами.

Реклама

Залишити коментар