Україна наполягає щодо членства в Альянсі, — Віце-прем’єр-міністр України з євроінтеграції

Україна наполягає на виконанні обіцянки, даної у 2008 році під час Бухарестського саміту НАТО, щодо членства нашої країни в Альянсі. Про це зазначила Віце-прем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму, заснованому Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”. Дискусія була Присвячена Дню Європи в Україні.

“Минуло вже 13 років з часу Бухарестського саміту, на якому було вирішено, що Україні і Грузії в майбутньому буде надано членство. І зараз ми в такій ситуації, що наполягаємо на виконанні цієї обіцянки”, — наголосила вона.

“Наша позиція полягає в тому, що дана обіцянка закріплена, і на наступному саміті вона буде підтверджена, і заява цього саміту прокладе дорогу до ПДЧ”, —  додала Віце-прем’єр-міністр.

Ольга Стефанішина підкреслила, що НАТО має продемонструвати, що Росія не має права вето в Альянсі.

“Рішення про ПДЧ і членство в Альянсі є дуже важливими для України. Але я гадаю, що надання Україні ПДЧ на даному етапі є навіть важливішим для самого Альянсу, аби продемонструвати трансатлантичну єдність і показати, що є “план Маршалла” для демократичного розвитку. І до того ж, щоб на наступному етапі показати, що Росія не має права голосу в Альянсі”, —  сказала вона.

Віце-прем’єр зазначив, що в середині України сьогодні існує підтримка вступу країни до Альянсу.

“Більшість політичних лідерів підтримують євроатлантичну інтеграцію. Більшість політичних еліт підтримують членство в НАТО. Рівень громадської підтримки зростає з року в рік, особливо з 2014 року”, —  сказала вона.

Стефанішина наголосила, що нове керівництво США також підтримує ідею членства України в НАТО.

“Перед нами відкривається історичне вікно можливостей з політичною підтримкою всередині країни, підтримкою з боку населення, ключових лідерів, країн НАТО. І, звичайно, майбутня стратегія НАТО 2030 має містити підтвердження політики відкритих дверей”, —  резюмувала вона.

Реклама

Залишити коментар