Вулична етномузика на всеможливих локаціях: як проведуть День вишиванки цьогоріч

Організатори Всесвітнього Дня вишиванки з Чернівців презентували офіційне промо-відео до ювілейного свята, якому цього року виповнюється 15 років. Відповідний відеозапис опублікували вчора, 4 травня, на сторінці Всесвітнього дня вишиванки.

Зазначається, що ювілейний рік буде присвячений українській традиційній музиці та екологічним проблемам.

“Як пов’язані культурна спадщина та екологія? Насправді взаємопроникливо. Коли певна територія стає непридатною для життя, з часом зникає і вся місцева культура, яка століттями створювалася предками. Протягом останніх десятиліть в Україні висохло близько 10 тисяч річок. Це означає, що більше не використовуються їхні старовинні назви, зникають з ужитку пісні, казки, легенди, пов’язані з цими річками. Вирубування лісів загрожує не лише затопленням цілих регіонів, а й, змушуючи жителів постійно відновлювати втрачене, “вимиває” багатство місцевих традицій та звичаїв”, – йдеться у дописі.

Організатори свята зауважили також, що цього року День вишиванки відбуватиметься у форматі Дня вуличної етномузики.

“На величезній кількості локацій (площі, парки, пішохідні вулиці) гратимуть традиційні музики (кобзарі, лірники, сопілкарі, трембітарі, дримбарі, цимбалісти тощо). Пропонуємо партнерським організаціям долучатись до саме такого формату святкувань, уникаючи великих концертів та фестивалів”, – повідомляється у дописі

Реклама

Залишити коментар