Бельгійський фермер випадково змінив кордон Франції та Бельгії

Фермер із Бельгії пересунув кам’яний стовп у лісі, який стояв на шляху його трактора, не знаючи, що він демаркує кордон держави із Францією. Через дії чоловіка бельгійська територія збільшилася — але і у Франції, і в Бельгії дипломатичного інциденту (поки) не вбачають.

Про це повідомляє France Bleu.

Фермер зсунув камінь, встановлений ще у 1819 році для демаркації кордону між Францією та Бельгією, на майже 2,3 метра вглиб французького кордону. Так територія французького села Бусіньє-сюр-Рок зменшилася, а бельгійської комуни Ерлекін — збільшилася.

Коли саме фермер перемістив демаркаційний камінь — достеменно невідомо (сталося це десь кільки тижнів тому), але тепер про переміщення знають по обидва боки кордону. Очільники Бусіньє-сюр-Рок і Ерлекіну, однак, дипломатичного скандалу в ситуації поки не вбачають.

На думку мерчині Бусіньє-сюр-Рок Орелі Велонек, фермер своїми діями просто намагався зручніше розташувати загорожу свого сільськогосподарського угіддя.

А голова комуни Ерлекін Давид Лаво додає, що Бельгія «не зацікавлена в розширенні території країни». “Він збільшив Бельгію і зменшив Францію. Я радий, моє місто збільшилося. А от мерчиня французького міста не погоджується“, — жартує Лаво.

За словами посадовців, вони звернулися до фермера з проханням перемістити стовп туди, де він був. Якщо ж фермер відмовиться це робити, ситуацію розглядатиме французько-бельгійська комісія з питань кордону, яка востаннє збиралася у 1930 році.

Якщо [фермер] виявить добродушність, у нього не буде проблем, ми обійдемося без суду“, — каже Давид Лаво. На це ж сподівається й Велонек. Водночас місцеві жителі раді, що на їхні поселення звернули увагу ЗМІ, передає французький телеканал LCI.

Загальна протяжність франко-бельгійського кордону становить 620 кілометрів. Його демаркували у 1820 році після підписання Кортрейкського договору (через п’ять років після поразки Наполеона під Ватерлоо).

Реклама

Залишити коментар