Дитяча лікарня Чернівців не має коштів на харчування пацієнтів: посадовці міської ради перевірили заклад

Посадовці Чернівецької міської ради перевірили міську дитячу лікарню після того, як з’явилася інформація, що медзакладу не вистачає коштів на харчування пацієнтів. Про це повідомляє управління забезпечення медичного обслуговування Чернівецької міської ради.

КНП “Міська дитяча клінічна лікарня” відвідали заступник міського голови Чернівців Юрій Лесюк та начальниця управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я Наталія Калмикова.

Нагадаємо, раніше Генеральний директор медзакладу Сергій Сторожук повідомив Суспільному про те, що маленьких пацієнтів, бо усі гроші, які отримують від Національної служби здоров’я, витрачають на зарплати та придбання медикаментів.

Аби розібратися у ситуації, очільники охорони здоров’я міста поспілкувалися з адміністрацією та представниками профспілки медичної установи.

“Ситуація, що склалась – результат некваліфікованого підходу до управління фінансами та планування розвитку закладу. В результаті реформування системи охорони здоров’я, фінансування медичних закладів Чернівців зросло щонайменше вдвічі”, — зазначає Наталія Калмикова.

Зокрема, дохід міської дитячої лікарні у 2019 році становив 34 млн грн, у 2020 році (коли розпочалося фінансування від НСЗУ) сума зросла до 48,5 млн грн. А станом на 1 квітня 2021 року медзаклад отримав уже 20 млн. грн.

При цьому зарплата генерального директора дитячої міської лікарні за 2020 рік становила 752, 4 тис. грн., а його шести заступників разом – 1,5 млн. грн.

Тим часом на харчування у 2019 році було виділено 628,9 тис. грн, у 2020 – 670,8 тис. грн, а у 2021 – 1,8 тис. грн.

Проаналізувавши фінансову складову, Управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я ініціювало перевірку використання коштів та забезпечення закладу.

За потреби, міській дитячій лікарні готові допомоги у розподілі фінансів та надати підтримку, передбачену законодавством, з міського бюджету.

Реклама

Залишити коментар