Тупицького не пустили на засідання КС, яке він сам скликав

Працівники Державної охорони не пустили голову Конституційного Суду Олександра Тупицького у приміщення КСУ на скликане ним же спецзасідання. На ньому хотіли розглянути указ президента про звільнення Тупицького.

Трансляцію біля будівлі суду вів телеканал «Прямий».

Тупицький прийшов до суду і сказав працівникам Держохорони, що судді КСУ отримали його розпорядження про скликання спецзасідання. Ті його не пропустили.

“Ви зриваєте засідання”, — сказав Тупицький охороні.

За його словами, на засіданні має відбутися таємне голосування серед суддів КС, у ході якого мали вирішити, чи звільняють судді його з посади голови КСУ. Тупицький вважає, що указ президента не має юридичних наслідків, але засідання він все ж призначив.

“Ми прийшли і готові взяти участь, щоб вирішилася наша доля — звільнять чи не звільнять. Кінець цьому повинен бути чи не повинен?” — сказав Тупицький.

Охоронців це не переконало, вони відмовилися його пропускати.
А в кінці розмови Тупицький зазначив: “Ми вам будемо дякувати за те, що залишилися суддями, а я — головою суду”.

Далі Тупицький сів в авто і поїхав.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Зеленський своїм указом відсторонив Тупицького від посади голови КСУ. У березні 2021 року глава держави також скасував укази президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду. У документі вказано, що зробили це «із метою гарантування додержання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки».

Водночас за законом повноважень звільняти суддів КСУ у президента немає, це можуть зробити лише самі судді цього суду.

Нещодавно група народних депутатів від «Європейської Солідарності» та «Батьківщини» звернулась до КСУ з вимогою визнати такі дії президента незаконними.

Реклама

Залишити коментар