Поряд з КНДР та Сирією: Freedom House визнала Крим територією несвободи

Тимчасово окупований Росією Крим займає 201 місце з 210 в глобальному звіті про політичні права і громадянські свободи, опублікованому міжнародною правозахисною організацією Freedom House.

Про це з посиланням на звіт міжнародної організації повідомляє Кримська правозахисна група.

“Крим позначений як невільний, і отримав вкрай низький бал – 7. Саме стільки балів або менше отримали лише кілька країн і територій; такі, як Північна Корея, Сирія, окуповані РФ окремі території Донецької та Луганської областей, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея, Туркменістан, Еритрея, Тибет і Сомалі”, – йдеться у звіті.

Як повідомляє Freedom House, окупаційний уряд в Криму жорстко обмежує політичні та громадянські права кримчан.

“Окупаційний уряд в Криму жорстко обмежує політичні й громадянські права, блокує на території півострова доступ до незалежних ЗМІ, застосовує російське антитерористичне законодавство у політичному переслідуванні громадян, які не згодні з діями окупаційної влади. Багато українців були депортовані або вимушено покинули Крим”, – наголосили експерти.

У документі також зазначається, що в Криму серйозно обмежена свобода ЗМІ. Журналісти в Криму ризикують піддатися переслідуванням, арешту і тюремного ув’язнення за виконання своєї роботи. Суворо обмежена свобода зібрань. Публічні заходи не можуть проводитися без дозволу влади. Повідомляється, що коментарі в соціальних мережах відстежуються “владою”.

“ФСБ заохочує жителів повідомляти про осіб, які висловлюють протест проти окупації, а атмосфера страху і залякування серйозно перешкоджає приватному обговоренню політичних питань. ФСБ часто порушує кримінальні справи проти тих, хто критикує окупацію й утиск кримських татар”, – констатує Freedom House.

Реклама

Залишити коментар