Особи з 14 років можуть бути волонтерами з дозволу батьків, – Денісова

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова надала роз’яснення у зв’язку із численними повідомленнями у засобах масової інформації та соціальних мережах про залучення дітей до проведення опитування, яке ініційоване президентом України Володимир Зеленським у день голосування на місцевих виборах.

Про це повідомляє з посиланням на офіційний сайт омбудсмена.

“Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника”, – наголосила Денісова.

Відповідно до статті 7 закону України “Про волонтерську діяльність”, волонтер – фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Згідно із законом, волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності.

“Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною”, – підсумувала Денісова.

Реклама

Залишити коментар