Окружна прокуратура міста Чернівці звернулася до суду, щоб забезпечити належний правовий статус та збереження Миколаївської церкви — однієї з найдавніших сакральних пам’яток міста.
Храму понад 400 років. Він є пам’яткою архітектури національного значення, однак досі належно не оформлений: на церкву не укладено охоронного договору.
Миколаївську церкву традиційно датують 1607 роком. За переказами, перед Хотинською битвою тут молився Петро Сагайдачний, у храмі відспівували гетьманича Тимоша Хмельницького, а Іван Мазепа відвідував церкву після Полтавської битви. Через це храм також називають «козацькою церквою».
У прокуратурі зазначають, що відсутність належного правового статусу ускладнює утримання пам’ятки, проведення ремонтних і реставраційних робіт, а також вжиття заходів для запобігання її пошкодженню чи руйнуванню.
Прокуратура вимагає усунути порушення та забезпечити оформлення права державної власності на пам’ятку.
Чернівецький окружний адміністративний суд уже відкрив провадження у справі.
