Каспрук: у Чернівцях на місці аеропорту хочуть звести багатоповерхівки

Чинне керівництво Чернівецької міської ради планує перенести міжнародний аеропорт ім. Каденюка за межі міста, а на місці летовища в перспективі можуть збудувати багатоповерхівки.

Про це розповів відсторонений міський голова Олексій Каспрук у відеозверненні у своєму фейсбуці, пише molbuk.ua.

Він зауважив, що аеропорти – це стратегічно важливі об’єкти, а їх належне функціонування має велике значення для країни.

За часи незалежності чернівецький аеропорт кілька разів був на межі закриття. В 2006-му громада взяла його на своє утримання.

“В 2014-му авіасполучення майже припинилося, і він вижив саме завдяки підтримці громади і самовідданості колективу. Сьогодні під час епідемії коронавірусу аеропорт знову в критичному стані. Нові очільники міста мають плани по його закриттю, по будівництву аеропорта за межами міста. Цей проєкт буде коштувати мільярди гривень, і сьогодні цих коштів на його реалізацію ні в бюджетах, ні в приватного інвестора. Ми маємо зробити все, щоб не допустити закриття аеропорту, все для того, щоб не допустити забудови цієї земельної ділянки”, – повідомив Каспрук.

За його словами, за останні роки з міського бюджету було вкладено десятки мільйонів гривень на модернізацію летовища. Було закуплено нове обладнання, відремонтовано злітно-посадкову смугу, фактично запущено нову світлосигнальну систему.

“Ми розробили проєкт реконструкції аеропорту, який потребує значного фінансування – близько 500 мільйонів гривень. Цих коштів у міста немає, в області також. Ми працюємо з іноземними інвесторами для того, щоб, можливо, передати аеропорт у концесію”, – додав Каспрук.

Реклама

Залишити коментар