Кримськотатарський телеканал ATR може припинити мовлення ще до дня пам’яті жертв геноциду кримських татар 18 травня через брак фінансування.
Про це повідомив заступник генерального директора телеканалу Айдер Муждабаєв, передає Українська правда.
Муждабаєв зазначив, що президент України Володимир Зеленський пообіцяв вирішити питання з фінансуванням телеканалу ще 26 лютого.
“Ситуація дуже дивна. 26 лютого президент сказав, що проблема з фінансуванням телеканалу буде вирішена. Були зустрічі в уряді і процес на кшталт зрушився з місця. Нам здавалося, що фінансування відкриють і ми зможемо оплатити всі борги. Але потім почалися складнощі, міністерство культури змусило переробляти всі документи. Завтра вже четверте засідання Кабміну, де каналу не можуть відкрити фінансування”, – заявив Муждабаєв.
Заступник гендиректора телеканалу наголосив, телеканал уже кілька місяців працює за рахунок власних ресурсів і пожертвувань жителів окупованого півострова Крим.
“Уже кілька місяців ми працюємо виключно на своєму ресурсі і пожертвування людей з окупованого Криму. Від колективу залишилося трохи більше 10%. Ми не виробляємо власний продукт, працюємо лише в плані інформування людей на півострові про коронавірус”, – зауважив він.
Муждабаєв повідомив, що якщо фінансування не буде відкрито, канал буде вимушений припинити роботу на початку травня.
“Зараз є велика небезпека, що до Дня пам’яті жертв геноциду кримських татар ATR уже не зможе здійснювати мовлення”, – заявив заступник гендиректора телеканалу.
Нагадаємо, на початку року кримськотатарський телеканал ATR опинився на межі закриття через тимчасове зупинення фінансової підтримки з державного бюджету
10 лютого на каналі знову заявили про заблоковані рахунки і відсутність фінансування з держбюджету
11 лютого співачка Джамала закликала не бути байдужими і підтримати ATR – єдиний телеканал, який виходив українською і кримськотатарською мовами.
24 лютого колектив кримськотатарського ATR написав звернення до Європарламенту та Єврокомісії з проханням про підтримку мовлення телеканалу, який опинився на межі закриття у зв’язку з блокуванням держфінансування і відсутністю підтримки з боку влади.