Під час карантину в Україні закрилося кожне третє підприємство

В Україні у зв’язку з карантином тимчасово призупинили свою діяльність 29% компаній, тоді як 6% повністю закрили свій бізнес.

Такі дані отримало Товариство українських підприємців разом з Ukrainian Marketing Group під час соціологічного дослідження, повідомляє Кореспондент з посиланням на Opendatabot.

Деякі галузі бізнесу залишилися зовсім без доходів: це розважальний і транспортний бізнес. Ті компанії, які продовжують працювати, різко втрачають прибуток і скорочують штат співробітників.

Третина власників бізнесу, переважно мікрорівня, фіксують падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Ці ж підприємці звільнили до 50% штату співробітників.

Власники малого і середнього бізнесу кажуть про зменшення доходів на 25-50% в порівнянні із докарантинним періодом і вже звільнили від 10 до 25% працівників.

Великі підприємства втрачають 10-25% прибутків, там прогнозується скорочення штату на 25% до кінця обмежувальних заходів.

Крім того, на ринку праці зменшилася кількість вакантних місць.

За даними Work.ua, за два тижні вакансій стало менше в 1,8 рази. В 2,5 разів скоротилася кількість нових публікацій про пошук нових співробітників.

Раніше бізнес оцінив втрати в разі продовження карантину. Майже половина підприємств втратять більш як 60% доходів або взагалі закриються, якщо карантин буде продовжено до кінця травня.

Реклама

Залишити коментар