Вплив Росії на бойовиків «ДНР» був більшим за військову підтримку – заява слідства у справі МН17

Спільна слідча група (JIT), яка розслідує збиття літака рейсу МН17 у небі над Донбасом у липні 2014 року, дійшла висновку, що зв’язки лідерів угруповання «ДНР» із офіційними особами Росії не обмежувалися лише військовою підтримкою. Про це 14 листопада заявив голова центрального підрозділу кримінальних розслідувань поліції Нідерландів Енді Крааґ.

Він нагадав, що в червні 2019 року Спільна слідча група висунула звинувачення чотирьом підозрюваним у причетності до збиття літака рейсу МН17.

«Ми також повідомили, що розслідування щодо інших причетних осіб триває. Ми показали, що збройна група в Донецьку була на зв’язку з російськими урядовцями щодо військової підтримки. Останній аналіз заяв свідків та іншої інформації виявив, що вплив Росії на «ДНР» йшов далі, ніж військова підтримка. Зв’язки між російськими офіційними особами та лідерами «ДНР», як виглядає, були набагато тіснішими», – сказав Енді Крааґ.

Його колега з Австралії, член Спільної слідчої групи Дейвід Нелсон відзначив, що на додаток до звичних мобільнгих телефонів бойовики використовували захищені канали зв’язку.

«Значна кількість із них, як виглядає, була надана Російською Федерацією, більше того, використовувалася російськими високопосадовцями у їхніх контактах із бойовиками», – додав розслідувач із Австралії.

Спільна слідча група 14 листопада оприлюднила наступну серію записаних розмов. У них названі прізвища радника президента Росії Володимира Путіна Владислава Суркова, міністра оборони Росії Сергія Шойгу, директора ФСБ Олександра Бортникова, повідомляє Радіо Свобода.

Учасниками однієї з цих розмов були бойовик, який називав себе «комендантом Макіївки», та вища за статусом неідентифікована особа.

Ця особа повідомляла, що «сюди прибувають люди із повноваженнями від Шойгу (міністра оборони Росії Сергія Шойгу – ред.), і всіх місцевих польових командирів викидають на … з підрозділіві» (міністра оборони Росії Сергія Шойгу – ред.).

Також ця особа вказувала співрозмовнику, що «ти будеш підкорятися міністру оборони «ДНР» Стрєлкову (громадянин Росії Ігор Гіркін – ред.), а головнокомандувач, як президент чи прем’єр-міністр у всіх країнах, у нас Бородай (громадянин Росії Олександр Бородай – ред.). Тобто Стрєлков підпорядкований Бородаю безпосередньо».

Увага! На відео присутня нецензурна лексика!

Рейс МН17 «Малайзійських авіаліній» прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, коли був збитий 17 липня 2014 року в небі над Донбасом. Загинули всі 298 людей на борту, переважно громадяни Нідерландів.

 

Реклама

Залишити коментар