Держдепартамент США може ліквідувати посаду спецпредставника по Україні — Foreign Policy

Державний департамент США може ліквідувати посаду спецпредставника з питань України, яку раніше займав Курт Волкер, через «непросту роль посади».

Про це передає видання Foreign Policy.

Зазначається, що обов’язки спецпредставника виконуватимуть інші чиновники, робота яких пов’язана з питаннями щодо України.

Foreign Policy пише, що рішення про скасування посади стало першим відчутним сигналом про те, що наслідки від процесу імпічменту Трампа залишать слід в американській політиці щодо України.

Джерела видання вважають, що адміністрації Дональда Трампа буде важко знайти нову людину на посаду через «непросту роль посади», тому її ліквідують.

Так, попереднього спецпредставника США в Україні Курта Волкера викликали свідчити в Конгрес у справі щодо імпічменту Трампа.

«Ніхто при здоровому глузді не захоче потрапити в цей центр уваги. Це проблема, коли весь світ буде пильно стежити за вами», — анонімно сказав колишній американський чиновник.

Нагадаємо, 28 вересня Курт Волкер пішов у відставку з посади спецпредставника Держдеп США з питань України на фоні скандалу навколо Трампа, якого звинувачують у тиску на українську владу і президента Володимира Зеленського зокрема з метою «дати хід» провадженню проти сина Джо Байдена, бо він ймовірно буде його основним конкурентом на наступних виборах.

Роса Буковини

Залишити коментар