Україна проти Росії: в ЄСПЛ почалися слухання по Криму

Європейський суд з прав людини проводить слухання по міждержавній справі Україна проти Росії щодо порушення Європейської конвенції прав людини в окупованому Криму.

Про це йдеться на сайті ЄСПЛ.

Зокрема, обговорюватимуться випадки застосування тортур, жорстокого поводження, протиправного утримання РФ українських громадян.

У доповіді представника України буде говоритися про те, що засуджені українці в Криму незаконно були переведені на територію РФ.

Крім того. підніметься питання про нав’язування російського громадянства українцям, які проживають на території анексованого Криму.

Заява стосується порушення РФ в Криму після встановлення ефективного контролю над півостровом 27 лютого 2014 р. статей 2 (Право на життя), З (Заборона катування), 5 (Право на свободу та особисту недоторканість), 6 (Право на справедливий суд), 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя), 9 (Свобода думки, совісті і релігії), 10 (Свобода вираження поглядів), 11 (Свобода зібрань та об’єднання) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статті 14 (Заборона дискримінації) Конвенції, статті 18 (Межі застосування обмежень прав) та статей 1 (Захист права власності), 2 (Право на освіту) та 3 (Право на вільні вибори) Першого протоколу до Конвенції, статтею 2 (Свобода пересування) Четвертого протоколу до Конвенції, статтею 1 (Загальна заборона дискримінації) Дванадцятого протоколу до Конвенції.

Питання, що розглядатимуться на засіданні – це заперечення РФ щодо прийнятності заяви, зокрема:
– заява є політично вмотивованою, необгрунтованою і зловживає правом на петицію;
– РФ несе відповідальність за захист прав людини в Криму тільки після 18 березня (здається, РФ зупинилась на цій даті, в попередніх поданнях зазначались ще 16 та 21 березня) 2014, коли офіційно про це заявила;
– відсутні докази адміністративної практики та вичерпання національних засобів захисту.

Україну представлятиме заступник міністра юстиції Іван Ліщина.

Напередодні він зламав палець на нозі, тому буде виступати з доповіддю в одному черевику.

Реклама

Залишити коментар